Özel Gün Kutlama Sevdası(!)

Özel Gün Kutlama Sevdası(!)

Herkes için değerli olan günler, insanlar ve nesneler vardır. Bu özel değerleri elbette unutmamak en güzeli. Fakat bu kutlamaları yaparken toplum olarak bazen bencilce düşünüldüğü kanısındayım. Tüm özel günlerde her defasında acaba bu sefer farklı olacak mı diye sosyal medyayı takip ediyorum fakat sonuç yine aynı oluyor.

Misal bugün babalar günü ve sosyal medyada baba-kız, baba-oğul fotoğraflar arka arkaya paylaşılıyor. Paylaşmak her şeye rağmen güzel ancak toplum olarak acaba empati yapabiliyor muyuz? Babası şuan hayatta olmayan çevremizde birçok arkadaşımız, dostumuz veya akrabamız olmasına rağmen bu nasıl bir düşüncesizlik, umursamazlık veya vurdum duymazlık. Babasını kaybetmiş bir insan, o paylaşımı-paylaşımları gördüğünde sizce üzülmüyor mu? O insanların yerine kendinizi hiç mi koymuyorsunuz? Sanırım bu sorulara cevabınız koca bir “HAYIR!“. Yoksa paylaşmazsınız öyle görselleri her mecrada değil mi?

Evet sizin için çok önemli, çok değerli, hatta ve hatta canınızdan da çok sevebilirsiniz anne ve babalarınızı. Kendilerini sevdiğinizi sosyal medyada her bulduğunuz platformda paylaşmak yerine küçük bir hediye, kısa bir arama veya bir tebessüm ile de dile getirebilirsiniz çok sevdiğinizi.

Daha hiç anne baba sevgisi görmemiş insanları, belli bir yaşa kadar birlikte yaşayıp sonradan kaybetmiş insanları bu güzel günlerinde üzmeye hakkımız var mı? He, şunu da belirtmek isterim. Siz herhangi bir paylaşım yapmasanız da bu insanlar üzülecek ve üzülüyor. Günlerin isimlerinde “anne” veya “baba” geçmesinden değil; onların yokluğunu her gün, her saat ve her dakika yaşıyorlar. Bu derece hassas bir konuda yaralarına bir tuz da neden siz basıyorsunuz?

Lütfen sosyal medya kullanırken sadece kendimizi değil çevremizde yaşayan insanların da olduğunu unutmayalım.  Umarım bu yazımdan sonra ilk olarak kendi sosyal çevremde bu alışkanlıkların bir nebze olsun azaldığını görmeye başlarım. Sizin mutluluğunuz bir başkasının hüznü olmasın.

Saygılarımla..

Uğur Özdemir

Bilgisayar ve teknoloji dünyası her zaman ilgimi çekmiştir. Çünkü bilişim ve teknoloji bu gün olduğu gibi gelecekte de var olmaya ve gelişmeye devam edecektir. Bu yüzden ben de bu konuda kendimi geliştirmeye ve sürekli olarak teknolojiyi yakından takip ederek bilgi düzeyimi yükseltmeye özen gösteriyorum. Bilgiye daha hızlı ulaşılması, bilgi ve belge yönetimi konularında kendimi geliştiriyorum. Katıldığım seminerler, aldığım eğitimler, öğrendiğim programlar ve yazılımlarla kendimi iş dünyasına hazırlıyorum. Edindiğim bu bilgileri kullanarak sadece iş sahibi olmak değil, yaptıklarımla bir fark yaratarak bilişim ve teknoloji dünyasına katkıda bulunmak istiyorum.

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. dÜŞÜNEN PALYAÇO
    Ağu 8, 2016 at 9:12 pm
    Cevapla

    KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTAYA DEĞİNMİŞSİNİZ. bEN ŞAHSEN PALYAÇOLUKYAPIYORUM VE İNSANLARI ÖZEL GÜNLERİNDE EĞLENDİRMEKTEN OLDUKÇA ZEVK ALIYORUM. ANCAK BİR YANDAN SİZİN GİBİ DÜŞÜNMEDEN DE EDEMİYORUM. sONRA DİYORUM Kİ ACABA O İNSANLARI DA ÖZEL GÜNLERE DAHİL ETSEK YANİ NE BİLİYİM SANKİ AİLEDEN BİRİYMİŞ GİBİ GÖRSEK ONLARI BELKİ DE HERKES MUTLU OLABİLİR.

Bir cevap bırakın