Kullandım: Letgo

Kullandım: Letgo

Online 2. el eşyaların alınıp satıldığı  son dönemlerde populer olan Letgo’yu dün itibariyle kullanmış bulunmaktayım. Diğer sitelerden aslında çok fark olmamasına rağmen son dönemlerde reklamları sayesinde popüler olan bir uygulamadır. Letgo serüvenim geçen hafta “Dur bir indiriyim. Bakalım nasılmış?” dememle başladı. Telefonuma indirdikten sonra üye olup uygulamayı incelemeye başladım. Tasarım bakımından güzel bir uygulama olmuş ancak filtreleme özellikleri yeterince doğru sorgulama yapamıyor.

Uygulamayı incelemem bittikten sonra uzun zamandır evde boşta duran kablosuz klavyemi test amaçlı letgo da paylaştım. 2 saat geçtikten sonra 4,5 farklı kişiden mesaj geldi. Klavyemi neredeyse hiç kullanmadığım için alanın işi görülsün maksadıyla 5 kişi içinden birisine sattım. Satın almak için evimin bulunduğu adrese gelip ürünü benden teslim aldı. Kendi ürünümü sattıktan sonra da sıfırını almayı planladığım ürünleri Letgo’da aramaya başladım. Neredeyse hiç kullanılmayan, sıfırından farksız ürünler sıfır fiyatın nerdeyse 1/5 fiyatına satılıyordu. Bende satıcılarıyla iletişime geçerek ürünleri satıcı adreslerine gidip teslim aldım. Piyasada sıfırı 100 TL civarı olan bir ürünü 15 TL’ye, 250 TL olan diğer bir ürünü de 60 TL gibi bir fiyata aldım. Toplamda 350 TL ödemek yerine 75 TL’ye aynı ürünleri almış oldum.

İstanbul dışında kullanım populerliği ne durumda bilmiyorum ancak, İstanbul sınırları içerisinde yaşıyorsanız uygulama içinde elden teslim alabileceğiniz binlerce ürün satılmaktadır. Satın alacağınız ürün için satıcıyla konuşarak ortak bir noktada buluşabilir veya satıcının evine gidip alabilirsiniz.

Uğur Özdemir

Bilgisayar ve teknoloji dünyası her zaman ilgimi çekmiştir. Çünkü bilişim ve teknoloji bu gün olduğu gibi gelecekte de var olmaya ve gelişmeye devam edecektir. Bu yüzden ben de bu konuda kendimi geliştirmeye ve sürekli olarak teknolojiyi yakından takip ederek bilgi düzeyimi yükseltmeye özen gösteriyorum. Bilgiye daha hızlı ulaşılması, bilgi ve belge yönetimi konularında kendimi geliştiriyorum. Katıldığım seminerler, aldığım eğitimler, öğrendiğim programlar ve yazılımlarla kendimi iş dünyasına hazırlıyorum. Edindiğim bu bilgileri kullanarak sadece iş sahibi olmak değil, yaptıklarımla bir fark yaratarak bilişim ve teknoloji dünyasına katkıda bulunmak istiyorum.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın